Szymon Żurkowski: We Wrocławiu czeka nas trudny mecz ()

Do wyjściowego składu 14-krotnego mistrza Polski wraca młodzieżowy reprezentant Polski Szymon Żurkowski. To spore wzmocnienie zabrzan przed niedzielnym meczem we Wrocławiu.
W tym sezonie wystąpił w 22, z 23 ligowych spotkań, jakie mają za sobą zawodnicy ekstraklasy. Zabrakło go tylko w poniedziałkowym meczu przeciwko Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Wszystko z powodu żółtych kartek. – Dwie z tych czterech kartek złapałem przez swoją głupotę, tak, że ostatni mecz musiałem obserwować z trybun. Wiadomo, że lepiej grać, niż oglądać grę kolegów, ale nic nie można zrobić, w takiej sytuacji. Najważniejsze, że w meczu z Termaliką udało się odnieść zwycięstwo, bo już lekko nam się paliło, po tym, jak inne zespoły z czołówki powygrywały swoje spotkania – tłumaczy Szumon Żurkowski.
Młody pomocnik wraca w samą porę. Czwarta żółta kartka wyeliminowała bowiem z gry w niedzielę kapitana Górnika Szymona Matuszka. W ten sposób Żurkowski „wskoczy” do składu w miejsce doświadczonego kolegi. W środku pola będzie mu pewnie towarzyszył, tak jak to było w poniedziałkowym starciu z jedenastką z Niecieczy, Mateusz Wieteska, który wcześniej grał na środku defensywy.
- Na pewno kolejne absencje nam nie pomagają. Lepiej przygotowywać się do meczu ze świadomością, że walczy się o miejsce w składzie i o to, żeby być w jak najlepszej formie. Co jednak zrobić? We Wrocławiu na pewno czeka nas trudny mecz, jesteśmy tego świadomi. Rywal, podobnie, jak my potrzebuje punktów – mówi zawodnik Górnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]