Trener Górnika: Marcin Urynowicz dał pozytywny sygnał ()

W sobotnim sparingu Górnika z MFK Zemplin Michalovce, wygranym przez zabrzan 5:0, kolejne dobre spotkanie tej zimy zaliczył Marcin Urynowicz - strzelił gola oraz zaliczył dwie asysty. - Dał pozytywny sygnał. Porządnie przepracował zimę i dobrze grał w testmeczach. Biorę go pod uwagę przy ustalaniu składu na piątkowe starcie z Wisłą Płock - mówił trener Marcin Brosz.
Igor Angulo, pewniak do gry w piątkowym starciu, zdobył w sumie w meczach kontrolnych cztery bramki. Urynowicz ma na koncie aż sześć, ale cztery z nich wpakował rosyjskiej drużynie młodzieżowej Spartaka Moskwa. W starciu ze Słowakami Hiszpan świetnie współpracował z młodszym kolegą. Brosz ma też powody do zadowolenia, bo wreszcie, pierwsze minuty w tym roku rozegrali najlepszy asystent ligi Rafał Kurzawa i kapitan Szymon Matuszek. Pierwszy wyleczył mięsień czworogłowy a Matuszek uraz Achillesa. Weszli na boisko na samym początku drugiej połowy i spędzili na murawie 45 minut. Bardzo zacięta rywalizacja toczy się również o miejsce w bramce. W sobotę zarówno Tomasz Loska, jak i broniący w drugiej połowie Wojciech Pawłowski, zachowali czyste konto.
- Panuje między nami zdrowa rywalizacja, poza boiskiem jesteśmy kolegami. Ja jestem przed spotkaniem w Płocku dobrej myśli, Tomek pewnie też - mówił Pawłowski. Trener Brosz na razie nie zdradza, na kogo postawi w premierze ligowej.

źródło: Przegląd Sportowy