Fiorentina chciała Szymona Żurkowskiego ()

To mógł być prawdziwy hit zimowego okienka transferowego i z pewnością najwyższy transfer, nie tylko w historii Górnika Zabrze. Słynna Fiorentina czyniła zakusy na młodzieżowego reprezentanta Polski Szymona Żurkowskiego.
Jesienią 20-letni wychowanek MOSiR-u Jastrzębie-Zdrój okazał się prawdziwym objawieniem. Nic dziwnego, że po zakończeniu pierwszej rundy rozgrywek ruszyła fala spekulacji, gdzie zdolny śląski pomocnik może trafić. Ofertę, ale zupełnie nieatrakcyjną finansową dla Górnika, złożyła Wisła Kraków. Mówi się, że zainteresowanie piłkarzem wyraża też Borussia Dortmund, która słynie z tego, że potrafi wyłuskać i oszlifować wielkie talenty.
Tymczasem w końcówce zimowego okienko transferowego, nieoczekiwanie, pojawiła się propozycja z włoskiej Serie A. Zainteresowana pozyskaniem Żurkowskiego była słynna ACF Fiorentina, której rezerwowym zawodnikiem jest Bartłomiej Drągowski. Jedenastka z Florencji w tym sezonie nie spisuje się najlepiej. Po 22 ligowych kolejkach „Fioletowi” są na 11. miejscu w tabeli.
- Coś było na rzeczy, ale już nie jest to aktualne i koncentruje się na występach w Zabrzu. Z Górnikiem wiąże mnie jeszcze dwuletni kontrakt i na grze w tym klubie się skupiam. Mamy tydzień do rozgrywek ligowych i trzeba się do nich jak najlepiej przygotować – podkreśla Szymon Żurkowski.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online