Igor Angulo: Chcemy wywalczyć przynajmniej jedno trofeum ()

Rozmowa z Igorem Angulo, napastnikiem Górnika.
» W piątek obchodził pan 34. urodziny. Spodziewał się pan, że w takim wieku można skutecznie walczyć o tytuł najlepszego strzelca ekstraklasy polskiej?
Igor Angulo: - Wiek nie ma znaczenia. Każdego dnia trzeba walczyć o najwyższe cele. Sama walka jest dla mnie przyjemnością, sprawia mi radość. Faktem jest jednak, że - biorąc pod uwagę cały rok - ta liczba bramek jest i dla mnie niespodzianką. Nigdy wcześniej ich aż tak regularnie nie zdobywałem. Ale... to przecież jest moja robota! 

» Ta skuteczność to kwestia... słabości obrońców w ekstraklasie czy też styl Górnika odpowiada panu bardziej niż jakikolwiek inny?
- Czuję się znakomicie w Górniku, bardzo odpowiada mi też styl gry, jaki dla zespołu wymyślił trener Brosz. A poza tym przy takiej atmosferze, jaka jest na stadionie w Zabrzu, człowiek... daje z siebie więcej. Dzięki temu czuję się w Górniku lepiej niż w jakiejkolwiek drużynie, w której grałem wcześniej. I mam nadzieję, że zostanę tu jeszcze na długo.

» Jak się pan czuje dziś w gronie "dzieciaków", których wielu zabrał na ten obóz trener Brosz? Jest pan przecież de facto najstarszy?
- Najbardziej doświadczony - bardziej pasuje mi to określenie (śmiech). Już kiedy przychodziłem do Górnika półtora roku temu, drużyna była bardzo młoda. Byciem "weteranem" w tym gronie nie jest więc dla mnie niczym nowym. Po prostu próbuję uczyć chłopaków wszystkiego, czego umiem. Trener przywiązuje do tego ogromną wagę. Generalnie... mają szczęście, że trafili do Górnika właśnie teraz, do Marcina Brosza.

» Nie czuje pan stresu, widząc wpatrzone w siebie 13-15 par młodych oczu, oczekujących w każdej chwili czegoś niezwykłego od pana?
- Może trochę. Ale.... to fajna rzecz - czuć taką odpowiedzialność. W końcu to przyjemne - być ważnym w swoim klubie.

» Gra już pan u nas półtora roku, zdążył już pana poznać chyba każdy ekstraklasowy obrońca. Jest trudniej, niż na początku?
- W każdym kolejnym kraju zaczynałem de facto od zera, i z każdym kolejnym meczem... robiło się trudniej: obrońcy przyzwyczajali się do mojego sposobu gry. Tak jest i teraz. Ale w Górniku... wszystko wydaje się łatwiejsze (śmiech).

» Ma pan jakiś konkretny cel - liczbę bramek, z jaką chciałby pan zakończyć sezon?
- Nie stawiam sobie celów indywidualnych. Mamy jeden cel jako drużyna: wywalczyć przynajmniej jedno trofeum - bo jesteśmy przecież w grze i o mistrzostwo, i o puchar. Ja mam po prostu strzelać gole, a nie je liczyć.

» Pogłoski o tym, że Athletic chciałby pana powrotu, są przyjemne?
- To były tylko spekulacje. Nikt do mnie z taką sprawą nie zadzwonił. Dlatego dziś skupiam się tylko na Górniku.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online