Marcin Brosz o transferach Górnika ()

„Górnicy” są konsekwentni w swej filozofii budowy klubu i drużyny. Konkurentów dla obecnych graczy pierwszej drużyny szukają wśród nastolatków „bez nazwiska”. - Kibice pytają o transfery? No to ja odpowiadam, że dziś piłkarza z podstawowego składu „wygryźć” może wcale nie transferowany zawodnik „z nazwiskiem”, ale któryś z tych młodych chłopaków, trenujących z nami w Ayia Napa - odpowiada trener Marcin Brosz. - Dziś - będąc zawodnikiem Górnika - bardziej obawiałbym się właśnie ich, niż wirtualnego rywala, który miałby przyjść z zewnątrz.
Tej zimy do zabrzan dołączyli Paweł Bochniewicz, Daniel Smuga i - na razie wciąż jeszcze na zasadzie sprawdzianu - Maciej Firlej ze Ślęzy Wrocław, Kacper Michalski z Pogoni Szczecin i Adrian Gryszkiewicz z Gwarka. A także oczywiście cała grupa „górniczych” nastolatków z grup juniorskich. - Większość tych chłopaków, którzy tu dziś z nami pracują, nie ma jeszcze nazwisk znanych kibicom. Ale za chwilę będą się dobijać do pierwszej drużyny, tak jak stało się to w przypadku ich starszych tylko o rok-dwa lata kolegów - kontynuuje myśl opiekun Górnika. Przykłady są oczywiste: Szymon Żurkowski, Maciej Ambrosiewicz, Łukasz i Rafał Wolsztyńscy. - Oczywiście to jest czasochłonny proces: najpierw selekcja, potem zmiana nawyków, nauka, korygowanie błędów. Ale właśnie po to jesteśmy tu w tak licznym gronie, i po to w meczach sparingowych rzucamy tych chłopaków na głęboką wodę - wyjaśnia trener Brosz.
Grupa faktycznie jest szeroka - trzydziestoosobowa. Nie dla wszystkich uczestników zgrupowania znajdzie się miejsce w wiosennej kadrze ligowej Górnika. Marcin Brosz... niespodziewanie zostawia małą „furtkę”. - Ta kadra oczywiście nie będzie zamknięta. Bo żeby się rozwijać, nigdy nie można powiedzieć: „To już jest to” - przypomina podstawowe przesłanie swej pracy.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online