Hubert Kostka: Górnik stać na mistrzostwo Polski ()

Zabrzanie z przytupem wrócili na piłkarskie salony. - Gdyby mi ktoś przed sezonem powiedział, że Górnik na koniec roku będzie na trzecim miejscu, to nie uwierzyłbym – mówi Hubert Kostka, jedna z legend klubu z Zabrza.
Były świetny bramkarz, który z Górnikiem mistrzostwo Polski wywalczył aż osiem razy, ocenia pierwszej części sezonu w wykonaniu zabrzan.
- Wszystko jedno z jakiego pułapu się patrzy, to całokształt trzeba ocenić bardzo dobrze. Przed rozgrywkami, po tym, jak zespół rzutem na taśmę wywalczył awans, trudno było oczekiwać, że będzie aż tak dobrze. Tymczasem przez wiele kolejek drużyna prowadziła i jest obecnie na trzecim miejscu. Zresztą gdyby nie decyzje jednego i tego samego sędziego, to teraz „górnicy" mieliby o trzy punkty więcej i byliby na pierwszym miejscu w tabeli ekstraklasy - zaznacza Hubert Kostka. (...)
Zabrzanom nie wyszła końcówka pierwszej części rozgrywek, ale Hubert Kostka bardzo pozytywnie ocenia wyniki Górnika. - Wystarczy tylko spojrzeć na frekwencję na trybunach. To dowód na to, że ludzie chcą oglądać tą drużynę. Gdyby na stadion mogło wejść 30 tysięcy kibiców, to tyle z pewnością fanów byłoby na trybunach - podkreśla.
Były świetny szkoleniowiec, który mistrzostwo Polski zdobywał zarówno jako trener Szombierek Bytom i Górnika mówi. - Abstrahując od przegranego meczu z Cracovią, to uważam, że zabrzanie grają w tej chwili najlepszą piłkę w lidze. Teraz zadaniem trenera Brosza będzie przekonanie zawodników do tego, żeby walczyć o ten tytuł. Ten zespół na pewno na to stać, a czy się uda, to już inna sprawa - mówi Hubert Kostka.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online