Forum
 

Szymon Żurkowski pali się do gry ()

- Wolę grać i biegać po boisku, niż oglądać występy kolegów z boku czy sprzed telewizora – mówi powracający do zdrowia, pomocnik Górnika Szymon Żurkowski.
Z powodu urazu odniesionego w ligowym spotkaniu z Koroną przed tygodniem, młodzieżowego reprezentanta Polski zabrakło w meczowej kadrze na pucharowe spotkanie z Chojniczanką we wtorek, które zabrzanie wygrali 3:1. W miejsce Żurkowskiego na środku pomocy wystąpił Maciej Ambrosiewicz.
- Na pewno wolę grać i biegać po boisku, niż oglądać występy kolegów z boku czy sprzed telewizora. W meczu z Chojniczanką plan został wykonany, każdy zrobił co do niego należało i patrząc z boku dobrze to wszystko wyglądało. Czy wystąpię w meczu przeciwko Sandecji? Ja chciałbym już zagrać. Fizjoterapeuci postawili mnie na nogi i chwała im za to, bo gdyby to było w innym klubie, to myślę, że musiałbym pauzować dłużej – mówi młody pomocnik Górnika.
W meczu z kielczanami Żurkowski musiał opuścić boisko już na początku drugiej połowy. Miał mocno poobijane plecy. Teraz zawodnik czuje się już dobrze, ale jak mówi trener Marcin Brosz, decyzja co do ewentualnej gry zostanie podjęta w dniu spotkania.
Były świetny piłkarz Górnika Adam Kompała powiedział ostatnio „Sportowi”, że gdyby Górnik grał we wtorek bardzo ważne spotkanie, to Żurkowski najprawdopodobniej by wystąpił. Sztab szkoleniowy jedenastki z Zabrza mocno zwraca jednak uwagę na zdrowie młodych graczy.
- Ja tak na to nie patrzę, wiadomo, jestem młody i chciałbym grać w każdym spotkaniu, ale tutaj trener podjął taką decyzję. Nie byłem jednak gotowy do grania na sto procent – stwierdza Szymon Żurkowski. Zamiast gry w Chojnicach, to zawodnik przechodził rehabilitację w „Fizjoficie”. Od czwartku trenuje już jednak z zespołem na sto procent.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online