Igor Angulo: Chcę zostać dłużej w Zabrzu ()

- Mam jeszcze przez rok ważny kontrakt z Górnikiem, ale chciałbym tutaj zostać na dłużej - deklaruje Hiszpan, najskuteczniejszy napastnik początku ligowego sezonu. Co na to w Zabrzu?
Nie ma w ostatnim czasie na polskich, ligowych boiskach skuteczniejszego piłkarza niż Igor Angulo. Korona króla strzelców rozgrywek pierwszoligowych, a teraz 7 bramek w pierwszych czterech kolejkach ekstraklasy sprawiły, że 33-letni hiszpański napastnik Górnika znalazł się na ustach całej piłkarskiej Polski. Doświadczony snajper trafił też w sobotnim meczu z Lechią, który zabrzanie zremisowali 1:1. Mogło być jeszcze lepiej, ale i Angulo i jego koledzy zmarnowali w Gdańsku kilka wyśmienitych bramkowych okazji. Kolejne trafienie piłkarza sprawiły, że już rozpoczęły się spekulacje, co do jego przyszłości, tym bardziej, że okienko transferowe wciąż jest otwarte, a skuteczni napastnicy są w cenie bez względu na wiek.
Angulo przyznaje, że zostałby w zabrzańskim klubie na dłużej. - Górnik to najlepsze miejsce w Polsce do grania. Wystarczy tylko spojrzeć na trybuny stadionu w Zabrzu. Mam jeszcze rok ważny kontrakt, ale chciałbym zostać dłużej – podkreśla 33-letni zawodnik.
Prezesa Górnika Bartosza Sarnowskiego zapytaliśmy, czy wobec ostatnich strzeleckich wyczynów klub nie rozważa podpisanie z zawodnikiem nowego, dłuższego kontraktu. – Bardzo się cieszymy i jest nam bardzo miło, że Igor Angulo chce zostać w Górniku na dłużej, ale to… tyle na ten temat – mówi krótko prezes Górnika.
W Zabrzu są przekonani, że hiszpański napastnik dalej będzie grał i strzelał bramki w klubie 14-krotnego mistrza Polski. - Cieszę się, że Igor Angulo jest na ustach piłkarskich kibiców w Polsce. Trzeba powiedzieć, że ten jego wynik, te bramki, to w dużej mierze zasługa zespołu, który podczas meczów ciężko pracuje. Igor przez to też jest coś winien drużynie, bo bez pomocy kolegów nie osiągnąłby takiego wyniku. Nas cieszą dobre wyniki Górnika. To dowód na to, że warto było zaufać trenerowi Broszowi, który podjął się trudnej roli odbudowy zespołu - mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online