Tomasz Hajto: Będę sercem za Górnikiem! ()

W Puławach w meczu z Wisłą Górnik Zabrze będzie chciał przypieczętować awans do ekstraklasy. Na dobry wynik zabrzan liczy jego były obrońca, Tomasz Hajto.
» Przed nami decydująca kolejka I ligi. Kto obok Sandecji awansuje do ekstraklasy?
Tomasz Hajto: - Oczywiście, że chciałbym, by tym drugim zespołem był Górnik. Całym sercem jestem za tym klubem, z którym się utożsamiam, oddaję mu serce. Zabrzanie wygrali pięć meczów z rzędu, wcześniej były wzloty i upadki. To samo dotyczy innych drużyn. Dla mnie największą sensacją jest awans Sandecji. Ten zespół grał najrówniej, nie miał większych wpadek. Po jesieni był na dalekiej pozycji, a jednak potrafił wiosną skutecznie finiszować. Kandydatem do awansu jest także Chojniczanka. Wydawało się, że jest bardzo bliska celu, jednak miała kilka wpadek. Ta liga jest jakaś dziwna, poza Sandecją nie było stabilnej drużyny. Górnik powinien awansować z klucza, miejsce takiej marki jest w ekstraklasie.

» Zabrzanie są teraz w najlepszej sytuacji, wszystko w ich rękach i nogach. Wystarczy wygrać w Puławach.
- Jeszcze kilka kolejek wstecz wydawało się, że Górnik nie ma szans na awans. Był daleko w tabeli, miał duże straty punktowe. Ale przyszła fenomenalna seria, pięć zwycięstw z rzędu i w poprzedniej kolejce Górnik wskoczył na drugie miejsce wyprzedzając tych, którzy niespodziewanie potracili punkty. To było ogromne zaskoczenie… Nie będzie jednak łatwo o wygraną w Puławach, rywal ma o co grać, bo jest zagrożony spadkiem. Górnik będzie miał wsparcie swoich kibiców, chłopaki wiedzą, o co grają, więc raczej jestem spokojny. Jeszcze nie wiem, czy pojadę do Puław, ale sercem na pewno będę z Górnikiem. To klub, który ma wielkie tradycje, z którym zagrałem w pucharach europejskich. Wierzę w ten awans, ekstraklasa to właściwe miejsce dla Górnika. Drużyna ma wszystko w swoich rękach, nogach i głowach, nie musi oglądać się na nikogo…

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online