Rafał Kurzawa zmienił czołówkę ligi ()

Zwycięska seria Górnika, który wygrał pięć spotkań z rzędu, związana jest nierozerwalnie z eksplozją formy Rafała Kurzawy. 24-letni pomocnik zabrzan w każdym z tych meczów zdobywał bramki, albo popisywał się asystami.
O tym zamkniętym w sobie piłkarzu jest coraz głośniej, a najgłośniej będzie, jeśli Górnik wróci już teraz do ekstraklasy. "Kurzi" nie tak dawno podpisał z zabrzańskim klubem nowy kontrakt, który kończy się 30 czerwca 2018 roku. Czy zostanie na Roosevelta do końca umowy, czy też wcześniej przeniesie się do mocniejszego sportowo klubu, tego teraz nie sposób przewidzieć. Wiadomo jednak, że zawodnik ze swoim menedżerem zawarli ciche porozumienie. - Umówiłem się z Rafałem, że nie będę mu teraz zawracał głowy sprawami formalnymi, ofertami transferowymi. Ma mieć czystą głowę, skupić się wyłącznie na graniu. On myśli teraz wyłącznie o Górniku i marzy o awansie do ekstraklasy. Górnik ma tak fantastycznych kibiców, że ten awans byłby dla nich pięknym prezentem – przyznaje Daniel Weber, agent zawodnika. (...)
Na Kurzawę jako pierwszy zwrócił uwagę Andrzej Orzeszek. - Na pewno Górnik będzie miał z niego jeszcze wiele pożytku – mówił 6 lat temu „Orzech”, gdy trenował Rafała w Młodej Ekstraklasie. To właśnie obecny trener Polonii Bytom postawił na przeciętnego wydawałoby się pomocnika, którego jedynym atutem było mocne uderzenie z lewej nogi. Teraz ta lewa noga jest postrachem bramkarzy, ich prawdziwą zmorą. Do tego dochodzi 11 asyst. To właśnie gole i decydujące podania Kurzawy w pięciu ostatnich kolejkach zmieniły całkowicie czołówkę Nice I ligi.

Liczby
11 – tyle asyst ma w tym sezonie na koncie Rafał Kurzawa. W tej liczbie jest także dośrodkowanie z rzutu rożnego w meczu z Podbeskidziem, po którym Szymon Lewicki trafił do własnej bramki.
150 tysięcy euro – na taką kwotę wycenił piłkarską wartość piłkarza portal transfermarkt.pl.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online