Górnik straci pozycję wicelidera? PZPN wszczął postępowanie ws. piłkarza Stali Mielec ()

Tabela I ligi może lada moment wylecieć w powietrze. Stanie się tak, jeśli potwierdzą się przypuszczenia, że od 21 kwietnia w mieleckiej Stali występuje zawodnik bez ważnego prawa pobytu na terytorium RP.
Chodzi o Borisa Milekicia. Serb od początku rundy wiosennej reprezentuje barwy Stali Mielec. Zawodnik posiada wprawdzie pozwolenie na pracę w Polsce, wydane 27 lutego i wygasające 30 czerwca, ale jest ono już w tej chwili bezwartościowe. Milekić od ponad miesiąca przebywa w Polsce nielegalnie. Jako obywatel kraju spoza Unii Europejskiej mógł poruszać się po jej terytorium przez trzy miesiące. Ten czas biegnie od 6 stycznia - tego dnia w jego paszporcie pojawiła się pieczątka postawiona na granicy serbsko-węgierskiej. Od 6 kwietnia miał dokładnie 15 dni, by wyrobić sobie kartę stałego pobytu. Nie uczynił jednak tego ani on, ani klub, którego jest zawodnikiem. Według informacji "Sportu" Serb od 21 kwietnia gra w piłkę i bierze za to pieniądze nielegalnie. Tym samym Stali Mielec grozi siedem walkowerów, co spowoduje, że Górnik spadnie na czwarte miejsce w tabeli Nice I ligi, a na drugą pozycję wysunie się Miedź Legnica.

PZPN postanowił wszcząć postępowanie wyjaśniające w sprawie możliwości udziału Borisa Milekicia w rozgrywkach Nice I ligi w barwach Stali Mielec.

Komunikat PZPN:

W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi dot. możliwych nieprawidłowości przy legalizacji pobytu w Polsce i zatrudnienia w klubie Stal Mielec zawodnika Borisa Milekicia, jak również ze złożonym przez klub Miedź Legnica protestem w sprawie meczu 31. kolejki rozgrywek Nice 1 ligi między drużynami Miedź Legnica Stal Mielec, wszczęte zostało postępowanie wyjaśniające w zakresie możliwości udziału zawodnika w meczach Nice 1 ligi, a klub Stal Mielec został zobowiązany do złożenia stanowiska w sprawie.

Wstępne ustalenia, a w szczególności analiza obowiązujących przepisów, nie potwierdzają informacji, które pojawiły się w mediach, jednakże mając na uwadze znaczenie wyniku postępowania na rozgrywki Nice 1 ligi, niezbędna jest dalsza wnikliwa analiza przedmiotowej sprawy.


źródło: Sport / PZPNRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online