W niedzielę Zabrze wstrzyma oddech ()

W ekstraklasie nadal będą grały dwa kluby z Górnego Śląska? Wszystko w rękach i nogach zespołu z Roosevelta.
Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta - mówi przysłowie. W I lidzie o awans do ekstraklasy biło się znacznie więcej drużyn, ale wszystkich może niespodziewanie przechytrzyć Górnik, mimo że jeszcze dwa tygodnie temu jego matematyczne szanse na powrót do elity wynosiły... 1 procent! Wiem, że nasze szanse na awans są minimalne, ale chcemy wygrać wszystkie mecze do końca i zobaczymy, co to da - mówił nam kilka tygodni temu Igor Angulo. Napastnik Górnika walczy o tytuł króla strzelców I ligi, a m.in. gole Baska pomogły zabrzanom wygrać pięć spotkań z rzędu. Dzięki temu, że reszta stawki gubi punkty na potęgę, przed ostatnią kolejką to śląski zespół jest faworytem do awansu. - Właśnie dlatego piłka jest taka piękna. Sytuacja zmieniła się diametralnie, ale w Puławach musimy wykonać jeszcze jeden, ostatni krok. Łatwo nie będzie, ale zrobimy wszystko, aby się udało - stwierdza Angulo.
Skrywane nadzieje i wiara w ten zespół przed ostatnim meczem zaczyna pojawiać się zewsząd. - Moja naiwna wiara w Górnika zaczyna się opłacać. Wielkie brawa dla Marcina Brosza i całej drużyny Górnika. Teraz tylko formalność, kropka nad "i". Wracamy do ekstraklasy - napisał na Twitterze były prezes zabrzan, Łukasz Mazur.
Także i kibice motywują piłkarzy i nawet przygotowali dla nich premię.
Stowarzyszenia Socios Górnik premię w wysokości 100 tys. zł, która zostanie przyznana w przypadku awansu. O rozdysponowaniu ewentualnej premii zdecyduje sztab szkoleniowy po konsultacji z zarządem stowarzyszenia. - Powszechnie wiadomo, że klub od dłuższego czasu boryka się z problemami organizacyjnymi i finansowymi. Nie chcemy, by wpływało to w najmniejszym stopniu na osiągane wyniki, a także główny cel, jakim jest awans do ekstraklasy. Szczególnie w tak ważnym momencie - napisali w oświadczeniu przedstawiciele Socios Górnik.
W niedzielę całe Zabrze, i pewnie nie tylko, wstrzyma oddech. Czy potem nastąpi wybuch radości?

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online