Forum
 

Andrzej Iwan: Nie było ani walki, ani umiejętności piłkarskich ()

- Przyzwyczaiłem się już do tego, że Górnik grał w kratkę, nie zachwycał, ale żeby nie było walki, żółtych kartek... Ja tego nie rozumiem - mówi były piłkarz Górnika i ekspert Polsatu, Andrzej Iwan.
- Trener Orest Lenczyk mówił nam w Wiśle, że nie wymaga od nas, byśmy walczyli, bo walczy się na wojnie. On wymagał od nas, byśmy dobrze grali w piłkę. Jak komentowałem w środę mecz Górnika z Zagłębiem, to byłem w szoku, jeśli chodzi o zabrzan. Nie było ani walki, ani też umiejętności piłkarskich – przyznaje Andrzej Iwan, ekspert i komentator telewizji Polsat.

Jeśli obejrzymy protokół meczowy z Zabrza to w rubryce żółte kartki znajdowali się tylko sosnowiczanie. Na to również zwraca uwagę „Ajwen”, który jeszcze dzień po meczu nie mógł wyjść ze zdziwienia, gdy analizował postawę Górnika. - Przyzwyczaiłem się już do tego, że Górnik grał w kratkę, nie zachwycał, ale żeby nie było walki, żółtych kartek... Ja tego nie rozumiem. Może nie wszyscy z nich mają odpowiednie umiejętności, ale kilku graczy powinno ciągnąć zespół. Chociażby tacy doświadczeni zawodnicy jak Angulo czy też Ledecky, który grał przysłowiową „kiszkę” - zauważa Iwan.

Ekspert telewizyjny, który z Górnikiem 3-krotnie zdobywał mistrzostwo Polski zwraca ponadto uwagę na brak w składzie Adama Dancha. - Ktoś taki, jak Adam mógłby krzyknąć na kolegów, zmobilizować ich do gry. A tego nie było. Brakowało w Górniku przywódcy, boiskowego „zbója”. A kimś takim mógłby być Danch. Trener nie wybiegnie na boisko, nie będzie grał za swoich zawodników. Wszystko to źle wygląda i sam jestem ciekaw, jak zespół zagra w Bytowie. Czy podniesie się po tak bolesnej porażce – zastanawia się „Ajwen”.

Ewentualne roszady spodziewane są w formacji obronnej, która popełniała straszne gafy. Błędy w ustawianiu się, złe krycie, brak asekuracji to tylko część grzechów pierworodnych. Największe wpadki zdarzyły się Daniemu Suarezowi, który rozegrał najsłabszy mecz w barwach Górnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online