Igor Angulo odejdzie z Górnika? ()

Pojawiły się informacje, że Igor Angulo może trafić zimą do Chin. Ile w tym plotki, a ile prawdy, tego obecnie raczej się nie dowiemy - pisze katowicki "Sport".
Nie jest tajemnicą, że za Wielki Mur tej zimy wybiera się - i zapewne wybierze - kilka wagonów piłkarzy z Europy, którzy są kuszeni bardzo dobrymi kontraktami. W tym gronie jest wiele gwiazd światowego futbolu. Igor Angulo do nich się nie zalicza, co jednak nie wyklucza, że któraś z tamtejszych drużyn mogła się zainteresować usługami Hiszpana. - Mogę się tylko uśmiechnąć. Żadnej oferty na stole nie ma, co oczywiście nie znaczy, że nie będzie. Przede wszystkim czekamy na Igora, który 9 stycznia ma z nami zacząć przygotowania do rundy - mówi trener Marcin Brosz. - Gdyby ktoś położył na stół konkretne pieniądze? Zawsze można i trzeba rozmawiać, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne. A tylko dostając bardzo dobrą dla klubu ofertę moglibyśmy zacząć rozmowy - to jeszcze raz szkoleniowiec Górnika, pytany o 33-letniego Angulo.
Właśnie wiek piłkarza może być jednym z argumentów przemawiających raczej za jego pozostaniem w Zabrzu. Pochodzący z Bilbao gracz dołączył do Górnika już w trakcie sezonu, a jednak zdążył strzelić 8 bramek i zaliczył 4 asysty. Skuteczniejszego piłkarza trudno znaleźć w całej pierwszej lidze, a bez takich piłkarzy trudno marzyć o włączeniu się do walki o awans. W końcu taki cel wciąż jest stawiany przed Górnikiem.
- Oczywiście jeden piłkarz nas nie zbawi, ale chcąc wygrywać musimy mieć skutecznego napastnika. Igor dołączył do nas nieprzygotowany, nadrabiał zaległości w trakcie sezonu, co czasami miało wpływ na jego dyspozycję, a przecież i tak spisał się bardzo dobrze, dzięki niemu mamy kilka punktów więcej. Wierzę, że wiosną da nam jeszcze więcej jakości. I o tym dziś myślę, a nie o jego stracie - dodaje Marcin Brosz.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online