Adam Kompała: Górnik nie potrafi dowieźć prowadzenia do końca meczu ()

Piłkarze Górnika mają na koncie zaledwie pięć zwycięstw w czternastu ligowych kolejkach. Nie jest to wynik, który może rzucać na kolana. Spora w tym „zasługa” samych zawodników z Roosevelta. Już cztery razy nie potrafili sięgnąć po komplet punktów w spotkaniach, w których jako pierwsi wpisali się na listę strzelców.
- To na pewno jest problem. Górnik mimo letnich ubytków i rewolucji w składzie wciąż ma na tyle doświadczony zespół - jak na potencjał pierwszej ligi - że kiedy już trafia na 1:0, to powinien sobie poradzić. Oczywiście nie zawsze to się powiedzie, bo rywal nie rzuci przy wyniku 0:1 ręcznika, ale Górnik zbyt często nie potrafi dowieźć prowadzenia do końca meczu - mówi Adam Kompała, ostatni król strzelców w barwach zabrzan. (...)
Górnik w tym roku zagra jeszcze pięć meczów. Kalendarz teoretycznie ma niezły. Trzy razy wystąpi w Zabrzu, gdzie jeszcze nie przegrał, jedzie też do Bielska-Białej, gdzie żadna drużyna przyjezdna w tym sezonie jeszcze nie straciła trzech punktów. W końcu na zakończenie tegorocznego grania Górnik czeka konfrontacja w Mielcu. - Dodawanie punktów przed meczami nie ma sensu, o czym w Zabrzu doskonale już wiedzą, ale ten kalendarz faktycznie jest dobry. Pod warunkiem, że będzie większa koncentracja w obronie i „głód” strzelania goli. Teraz po trafieniu na 1:0 Górnik chce grać bezpiecznie. Może czasami warto pójść za ciosem, bo w przodzie jest trochę jakości - dodaje na zakończenie Adam Kompała.

Więcej w "Sporcie".

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online