Kim Górnik postraszy GKS Tychy? ()

Kto zagra w Tychach jako wysunięty napastnik w barwach Górnika Zabrze? To dziś jeden z największych znaków zapytania dotyczący składu zabrzan na niedzielne derby, ponieważ kandydatów jest... czterech. W lidze na pozycji numer „9” grali w dotychczasowych meczach Marcin Urynowicz i Szymon Skrzypczak. Ten drugi w środę wszedł na boisko z ławki, Urynowicz grał w rezerwach ze Śląskiem, jednak wygraną z Legią zdążył zobaczyć z trybun stadionu na Roosevelta. 
W meczu przeciwko Legii Marcin Brosz zmienił ustawienie i jako napastnik zagrał Dawid Plizga. - Trochę nietypowa dla niego pozycja, ale wypadł bardzo dobrze – chwalił doświadczonego gracza trener Brosz. To o tyle ważne, że sam Plizga długo nie był przekonany do powrotu na Roosevelta i nie krył, że najchętniej wciąż grałby w ekstraklasie. Piłkarz poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Niecieczy.
Trudno też pominąć debiut Igora Angulo, który wszedł na boisko w 80 minucie za świetnie grającego Konrada Nowaka. - Igor na pewno nie jest gotowy na 90 minut, ale powoli. Każdy nowy piłkarz potrzebuje czasu. Nasze możliwości pozwalają sięgać tylko po „wolnych” graczy, ale nawet po dysponującej dużym budżetem Legii widać, że to nie jest proste. Aklimatyzacja, brak zgrania, konieczność poznania schematów... Wiem, że nie mamy czasu, ale drogi na skróty nie ma. Południowcy potrzebują innego podejścia, ale Igor pokazał, że ma potencjał. A przecież ma zaległości treningowe, jest z nami zaledwie kilka dni. Miał wyborną szansę, trafił piłką w słupek. Szkoda, bo gol w tak ważnym meczu przyśpieszyłby jego aklimatyzację, ale on nam pomoże. Jestem o tym przekonany – podkreśla Marcin Brosz, choć trudno w tym miejscu nie przypomnieć, że w tym roku najlepszym strzelcem Górnika jest środkowy obrońca, Bartosz Kopacz, autor pięciu goli, w tym trzech z czterech trafień drużyny w rundzie jesiennej.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online