Dawid Plizga: Byłem rozczarowany spadkiem Górnika

Dawid Plizga półtora roku spędził w Termalice Bruk-Bet Nieciecza. Pomógł „Słoniom” w awansie do Ekstraklasy, by w kolejnym sezonie zagrać 33 mecze i zdobyć 4 gole. Teraz kończy mu się wypożyczenie do ekipy niedawnego beniaminka i piłkarz ma spory dylemat...
- Jeszcze jestem zawodnikiem Termaliki, moje wypożyczenie kończy się 1 lipca - mówi Plizga. Czy powróci latem do Górnika Zabrze, gdzie wcześniej zagrał tylko 8 ligowych spotkań?
- Na razie odpoczywam w Katowicach po urazach i ciężkim sezonie. Powrót z wypożyczenia? Najbliższy czas pokaże, teraz czekam na rozwój wypadków. Na pewno po spadku w Zabrzu musi się wiele zmienić – zaznacza Plizga, który nie zagrał w ostatnim meczu sezonu w Niecieczy, gdzie o życie miał walczyć zabrzański Górnik.
- Rzeczywiście, nie zagrałem w tym meczu – przyznaje 3-krotny reprezentant Polski. - Z jednej strony dobrze się stało, że nie zagrałem, bo nie chciałem się bezpośrednio przyczynić do degradacji Górnika. W zeszłym roku, gdy graliśmy z Górnikiem z Mielcu wygraliśmy 3:0. Ale to był początek sezonu. Koniec końców wychodzi na to, że wszystko zależało od samego Górnika. Piłkarze zapewne wiedzieli, że od 60. minuty Śląsk prowadził z Łęczną 3:1 i mieli 30 minut na to, by strzelić gola, który dałby utrzymanie. Ale nie udało im się strzelić tej bramki. Na pewno byłem rozczarowany spadkiem Górnika! - dodaje na koniec Dawid Plizga.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online