Erik Grendel zagra ze Śląskiem?

Erik Grendel zagrał dziś kolejny mecz w rezerwach. Może znajdzie się w kadrze na mecz ze Śląskiem.
Jan Żurek nie może ostatnio narzekać na sytuację kadrową w drużynie. W poniedziałek do zajęć z zespołem wrócił Paweł Widanow. Jeszcze tydzień temu wydawało się, że Bułgar nie będzie mógł zagrać do końca sezonu. Okazało się jednak, że jego uraz nie jest poważny. O ile jednak trudno przypuszczać, by Widanow już w piątek znalazł się w kadrze meczowej na spotkanie ze Śląskiem, to tego dnia na ławce rezerwowych powinien siąść Erik Grendel.
Od kilkunastu dni Grendel trenuje z pełnym obciążeniem, zagrał też dwa mecze w drużynie rezerw. W weekend miał spędzić na boisku godzinę, ale czuł się na tyle dobrze, że sam chciał sprawdzi, czy wytrzyma cały mecz. Tak się stało. Grendel był najlepszym zawodnikiem na boisku, a dzisiaj zagrał kolejny w Górniku II. Tym razem 75 minut przeciwko Zdzieszowicom. Tym samym będzie mógł być brany pod uwagę na mecz ze Śląskiem.
Grendel to przede wszystkim defensywny pomocnik. Akurat na tej pozycji trener Jan Żurek ostatnio ma spore pole manewru, a trzeba pamiętać, że coraz lepiej sprawdza się ustawienie trójką środkowych obrońców. Tym samym w środku pola gra tylko dwóch zawodników. Są to Mariusz Przybylski i Rafał Kurzawa. Co ciekawe, akurat tych piłkarzy dwa miesiące temu nie widział w kadrze Górnika trener Leszek Ojrzyński. Dziś są oni pewniakami w talii Jana Żurka. Grendel to jednak wartość dodana, a trenerzy drużyny bardzo liczą na jakość i doświadczenie piłkarza, który ma za sobą grę w Lidze Mistrzów.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online