Michał Probierz zostanie trenerem Górnika?

Michał Probierz po zakończeniu sezonu pożegna się z Jagiellonią. Bez względu na wyniki osiągane przez zespół z Białegostoku w ostatnich kolejkach. Jak ustalił serwis Futbolnews.pl, od nowego sezonu Probierz będzie pracował w Zabrzu.
Odejście Probierza z Jagiellonii jest przesądzone od pewnego czasu. Zarówno on, jak i działacze z Białegostoku doszli do wniosku, że więcej obecny szkoleniowiec nie będzie w stanie wycisnąć z tego zespołu. Dlatego obie strony doszły do porozumienia i rozstaną się w zgodzie po ostatnim meczu w tych rozgrywkach. Według informacji Futbolnews.pl, Probierz jednak od razu po krótkim urlopie, wróci na ławkę trenerską.
Wciąż obecny trener "Jagi", jest już po słowie z... Górnikiem. Niezależnie od tego, czy zabrzanie utrzymają się w ekstraklasie czy też kolejny sezon spędzą na pierwszoligowym froncie, nową drużynę będzie budował Probierz. Dla niego będzie to powrót na stare śmieci, do klubu, w którym spędził wiele lat kariery piłkarskiej. Charyzmatyczny szkoleniowiec wielokrotnie deklarował, że darzy klub z Zabrza wielkim sentymentem i kiedyś chciałby w nim pracować. Z informacji wynika, że jego życzenie się spełni już za kilka tygodni.
To też wyjaśnia, dlaczego po zwolnieniu trenera Leszka Ojrzyńskiego, w Górniku zdecydowano się nie zatrudniać nowego trenera tylko wybrano wariant ze szkoleniowcem tymczasowym, którym został Jan Żurek. Bez względu na to, czy uda mu się utrzymać zabrzan w ekstraklasie, czy też nie, jego misja, wraz z ostatnim meczem sezonu, dobiegnie końca. Zastąpi go Probierz, którego zadaniem będzie odbudowa Górnika - uważa serwis Futbolnews.pl.

źródło: Futbolnews.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online