Jan Żurek nie kalkuluje

Szkoleniowiec Górnika Zabrze Jan Żurek po pierwszej tegorocznej wygranej nie bawił się w kalkulacje.
Były piłkarz Górnika, Kamil Kosowski, w Lidze+ Extra do środowej wygranej z Podbeskidziem podchodził sceptycznie.
- Gdy przychodzi stres związany z walką o utrzymanie, to nie wygląda to tak dobrze, jak powinno. Choć… do Górnika te słowa nie pasują, bo dołuje od dawna i cały sezon ma fatalny. Tego obciążenia psychicznego wręcz już nie powinien mieć. Zawodnicy mogą wychodzić na murawę z nastawieniem, że jeśli wygrają, to po prostu złapią mały oddech. To w środę się udało. Być może ta wygrana będzie jakimś przełamaniem – mówił Kosowski.
Zabrzanie sięgnęli po komplet punktów dopiero po raz piąty w tym sezonie – a pierwszy raz od grudnia – i mają dziś 16 „oczek” – tyle samo co imiennik z Łęcznej, a 3 mniej niż Podbeskidzie.
- Do końca zostało 5 meczów. Ile punktów jeszcze trzeba zdobyć? 15! – mówi z przekąsem trener Jan Żurek. – A tak serio, to trudno powiedzieć. Musimy wygrywać; im więcej, tym lepiej, by pozostawać w kontakcie z resztą rywali. Trzeba myśleć o sobie i punktować, bo tylko to nam daje nadzieję. Mecz z Podbeskidziem nie był łatwy, ale takich w tej grupie nie będzie. Trzeba przyznać, że drużyna naprawdę walczyła i to mi się bardzo podobało. Ten wysiłek włożony w spotkanie trzeba docenić. Im dalej, tym było coraz bardziej nerwowo, ale to również dlatego, że nie wykorzystaliśmy swoich szans na 2:0. Byłoby spokojniej, ale najważniejsze, że jest happy end – dodaje szkoleniowiec Górnika, który w środowy wieczór prowadził zespół odświętnie, w garniturze.
I tak już będzie do końca sezonu. – Chyba nawet nie dam go do pralni – uśmiecha się Żurek.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online