Sparing: Górnik Zabrze - MKS Kluczbork 1:2 (0:0)

Górnik Zabrze przegrał w spotkaniu sparingowym z pierwszoligowym MKS-em Kluczbork 1:2 (0:0). Bramki: Mārcis Ošs (60.) - Michał Kojder (79., 82.).
Skład Górnika: Kasprzik (46. Przyrowski) - Widanow (75. Gajda), Kopacz, Oss, Kallaste (75. Żagiel) - Pikul, Olszewski, Kurzawa, Ćerimagić - Korzym, Skrzypczak (61. Wajsak).

W niedzielę okazję do sprawdzenia i podtrzymania formy otrzymali zawodnicy Górnika Zabrze, którzy nie zagrali z Cracovią lub krótko przebywali na boisku. Rywalem zabrzan był pierwszoligowy zespół z Kluczborka.
Pierwsza połowa nie przyniosła wielu podbramkowych spięć. Wszystkie gole niedzielnej gry kontrolnej padły po przerwie. Najpierw w 60. minucie celnym trafieniem z bliska popisał się Łotysz Marcis Oss. Kluczbork straty odrobił w zaledwie 180 sekund, a skutecznym egzekutorem okazał się wprowadzony po przerwie Michał Kojder, w minutach 79 i 82.

źródło: gornikzabrze.pl / MKS Kluczbork