Sparing: Górnik Zabrze - GKS Katowice 1:2 (1:0)

W swoim pierwszym dzisiejszym meczu sparingowym Górnik Zabrze przegrał z GKS-em Katowice 1:2 (1:0). Bramki: Szymon Skrzypczak (41.) - Filip Burkhardt (51., (76. - k.).
Skład Górnika: Przyrowski (46, Kasprzik) - Słodowy (65. Olszewski), Kopacz, Szeweluchin, Kallaste - Ćerimagić, Wolniewicz (46. Wajsak), Janota, Pikul - Skrzypczak, Korzym.

Na pojedynek z GieKSą zabrzanie wystawili swój teoretycznie słabszy skład, choć do przerwy to oni byli na prowadzeniu - dośrodkowanie Armina Cerimagicia ładną "główką" wykończył Szymon Skrzypczak. W tej części Górnik w ogóle sprawiał lepsze wrażenie, a na dodatek grał agresywniej. Przekonali się o tym chociażby Paweł Szołtys i Adrian Frańczak, ostro potraktowani kolejno przez Ołeksandra Szeweluchina i Adama Wolniewicza (sędzia pokazał mu nawet żółtą kartkę).

W przerwie Jerzy Brzęczek, trener GKS-u, wymienił niemal całą jedenastkę. Błysnął zwłaszcza Filip Burkhardt, który w 52. minucie zdobył piękną bramkę z dystansu. Przy drugim trafieniu pomogli natomiast gospodarze. - Nieodpowiedzialne zachowanie. Ale to młody chłopak, który dopiero zbiera doświadczenie. Poza tym pokazał się w tym meczu z dobrej strony - w ten sposób Leszek Ojrzyński komentował występ Bartosza Pikula. I trudno nie przyznać mu racji, bo o ile jego faul w "szesnastce" na Przemysławie Sawickim był zupełnie niepotrzebny, o tyle zdążył też pokazać kilka ciekawych zagrań.

Dodajmy, że w dzisiaj Górnik rozegra jeszcze jeden sparing - w Myślenicach z Wisłą Kraków. Wtedy Ojrzyński pośle już w bój zawodników, którzy powinni rozpocząć ligowe spotkanie z Cracovią.

źródło: gornikzbarze.pl / Gazeta Wyborcza