Forum
 

Sport: Leszek Ojrzyński w Górniku ma pełne ręce roboty

Choć Leszek Ojrzyński ma najgorszy bilans z wszystkich trenerów, którzy obecnie pracują w lidze, to w dzisiejszym meczu z Górnikiem Łęczną nie zagra o zachowanie trenerskiej posady.
Oczywiście nikt nie przewidzi rozwoju wydarzeń w najbliższych tygodniach. Górnik rozegra jeszcze pięć spotkań, więc teoretycznie sytuacja drużyny na koniec roku może być jeszcze gorsza niż dziś, a już jest bardzo zła. Jednak wynik meczu z Łęczną na pewno nie wpłynie na przyszłość szkoleniowca. 
Trener jest dziś w zasadzie jedyną osobą w ścisłym kierownictwie klubu, która ma pojęcie o piłce. Prezes Marek Pałus głośno mówi, że się na niej nie zna, a wiceprezesami są dyrektor szkoły oraz osoba odpowiedzialna za marketing. Mnóstwo pracy związanej z funkcjonowaniem pierwszej drużyny oraz jej zaplecza wykonywał zmarły dyrektor wykonawczy, Krzysztof Maj. Po jego śmierci powstała pustka, na której wypełnienie klub nie ma na razie pomysłu. W tej sytuacji kompetencje Ojrzyńskiego będą jeszcze większe niż w chwili pojawianie się w klubie. Wtedy Krzysztof Maj był jeszcze wiceprezesem odpowiedzialnym za sprawy sportowe.
Obecnie właściciel nie szuka nikogo na stanowisko dyrektora, choć nieoficjalnie kilka nazwisk można w klubie usłyszeć. Jednak bardziej jako temat do przemyśleń niż prawdopodobny scenariusz na najbliższe tygodnie. Jeżeli więc nie nadejdzie jeszcze większa sportowa katastrofa, to Ojrzyński będzie więc odpowiedzialny za zimowe transfery. Trener chciałby sprowadzić do Górnika 3-4 kolejnych nowych piłkarzy. Co najmniej tylu powinno więc odejść. Obecny trener weźmie na siebie całą odpowiedzialność za politykę personalną oraz przygotowanie drużyny do rundy wiosennej, a zima zapowiada się w Zabrzu bardzo gorąca.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online