Górnik montuje nową obronę

Straty bramkowe w poprzednim sezonie „wymusiły” na sztabie szkoleniowym w zabrzańskim klubie zmianę ustawienia w defensywie.
W poprzednim sezonie trenerzy Górnika Robert Warzycha i Józef Dankowski preferowali grę trójką obrońców. Z pewnością jest to system nowoczesny i skuteczny (vide mistrzostwo świata Brazylii w 2002 roku), ale w przypadku czternastokrotnego mistrza Polski nie do końca się sprawdził. Za komentarz wystarczy liczba straconych bramek - aż sześćdziesiąt, najwięcej w „grupie mistrzowskiej”. Dość powiedzieć, że takie same straty bramkowe poniosły GKS Bełchatów (spadkowicz) i Podbeskidzie Bielsko-Biała, zaś trzy gole więcej stracił drugi spadkowicz z ekstraklasy, Zawisza Bydgoszcz.
Sztab szkoleniowy Górnika wyciągnął z tej bolesnej lekcji wnioski i w letnich meczach sparingowych zabrzanie przestawili się na grę czwórką obrońców. Wprawdzie z Roosevelta odeszli Błażej Augustyn i Seweryn Gancarczyk, ale do drużyny dołączył Bartosz Kopacz, który wrócił po okresie wypożyczenia z Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. W sparingach byli sprawdzani inni defensorzy - Kamil Cupriak (ŁKS Łódź) i Damian Bierżyński (Sokół Aleksandrów Łódzki).
Wspomniany duet to boczni obrońcy, którzy „produkowali się” na prawej stronie boiska. Na tej pozycji może zagrać również Mateusz Słodowy, a także Maciej Mańka, który jednak z powodu kontuzji nie zagrał w żadnym sparingu. Niewykluczone, że pierwszym wyborem trenerów Warzychy i Dankowskiego będzie Dominik Sadzawicki, którego sprawdzano na środku obrony, ponieważ Górnik dysponuje w tej chwili tak naprawdę trzema stoperami - Adamem Danchem, Ołeksandrem Szeweluchinem i wspomnianym wcześniej Bartoszem Kopaczem.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online