Forum
 

Wielkie Derby na otwarcie stadionu?

12 września to termin meczu Ruch - Górnik w przyszłym sezonie. Rewanż w Zabrzu - w lutym. Trzy pierwsze mecze Górnika odbędą się na wyjeździe. O tym, skąd taki układ gier, opowiada Marcin Stefański, przewodniczący Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN oraz dyrektor Departamentu Logistyki Rozgrywek „Ekstraklasy” SA.
- Staraliśmy się uwzględniać większość wniosków klubów - zwłaszcza tych, na których stadionach trwają jeszcze prace budowlane i modernizacyjne. Jeżeli jest szansa, że po okresie gry na wyjazdach będą mogły wrócić na własny obiekt - czemu się do tego nie przychylić? Tym bardziej, że przecież jeszcze w tym roku rozegramy aż sześć kolejek wiosennych. Tak naprawdę więc każda z drużyn zagra zbliżoną liczbę gier na swoim stadionie, co ma znaczenie choćby przy sprzedaży karnetów na całą jesień. Poza tym chcieliśmy - po pierwsze - zminimalizować ryzyko poważnych kłopotów: jeżeli obiektem zastępczym Górnika jest stadion w Bielsku-Białej, który może nie być gotowy na inaugurację sezonu, to trudno wyznaczać tam mecze zabrzanom czy Podbeskidziu już w pierwszej-drugiej kolejce. Po drugie - w zestawie par uwzględnialiśmy też atrakcyjność poszczególnych rywali dla miejscowej publiczności. Dlatego Ruch przyjedzie do Zabrza w lutym, kiedy stadion przy Roosevelta powinien być już otwarty w całości. I dlatego potem Górnik ma zagrać jeszcze u siebie z mistrzem Polski oraz z Lechią Gdańsk. Chodzi o jak najlepszą frekwencję, która buduję markę rozgrywek.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online