Forum
 

Adam Stachowiak wróci do Górnika?

Górnik szuka bramkarza, bowiem odejście z klubu Pavelsa Steinborsa jest w zasadzie przesądzone. Być może Adam Stachowiak dostanie drugą szansę, by zaistnieć w drużynie z Zabrza.
Steinborsowi skończył się kontrakt, a nowego nie podpisze. Piłkarz chciałby zarabiać więcej, a zabrzanie – jeżeli w ogóle mieliby podpisać z nim nową umowę – ewentualnie „obcięliby” jeszcze jego zarobki.
W Górniku są jeszcze Grzegorz Kasprzik – najstarszy i najbardziej doświadczony, oraz Mateusz Kuchta i Tomasz Loska. Wszyscy są Ślązakami, dwaj ostatni to duże talenty i nadzieja klubu na kolejne lata, ale wystawienie ich w ekstraklasie byłoby dużym ryzykiem. Dlatego w Zabrzu przypomniano sobie o Stachowiaku, który był już na Roosevelta w sezonie 2010/11. Po powrocie drużyny do ekstraklasy wywalczył sobie miejsce między słupkami, ale po jednym z meczów powiedział w szatni o jedno zdanie za dużo, a tego Adam Nawałka bardzo nielubi. Bramkarz został więc odsunięty od pierwszej drużyny.
Jedyne, co mu zostało, to szukanie nowego pracodawcy. Najpierw wyjechał na Cypr, wrócił do Bełchatowa, gdzie bronił jesienią 2012 roku, by wybrać ofertę z Bułgarii. Stachowiak 2,5 roku grał w klubie Botew Płowdiw, gdzie przez cały czas był numerem jeden. Zagrał w tym czasie 76 meczów w bułgarskim klubie w lidze. Występował też w Lidze Europy. Po sezonie miał oferty z Lokomotiwu Sofia i Czerno More Warna, ale uznał, że będzie grać poza Bułgarią. Dziś wszystko wskazuje na to, że będzie to Górnik Zabrze.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online