Górnik może grać na własnym stadionie do trzeciej rundy kwalifikacyjnej LE

W poniedziałek Górnik Zabrze dostał licencję na ewentualną grę w europejskich pucharach. Rok temu grając w grupie mistrzowskiej piłkarze Górnika teoretycznie mieli szansę walki o podium, jednak już w trakcie finałowej rozgrywki klub wiedział, że w pucharach i tak nie mógłby grać. Z powodu zaległości finansowych. Dziś takiego zagrożenia od strony formalnej nie ma. 
Co prawda po przegranej w Krakowie szansa na taki scenariusz nieco zmalała, ale wciąż nie można wykluczyć, że Górnik skończy sezon w pierwszej czwórce, co może oznaczać awans do europejskich rozgrywek. Gdzie wtedy zabrzanie graliby mecze? Do trzeciej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy włącznie na własnym obiekcie. Przypomnijmy, że jako obiekt rezerwowy Górnik zgłosił stadion Podbeskidzia Bielsko-Biała.
Dywagować nad taką ewentualnością będzie można tylko w przypadku dobrych wyników w dwóch najbliższych meczach, które Górnik zagra na Roosevelta. W niedzielę z Pogonią, a trzy dni później z Lechią. Jeżeli zabrzanie nie zdobędą minimum czterech punktów, to praktycznie stracą szansę na coś więcej niż 5-6 miejsce. Dodajmy, że dodatkowe pieniądze piłkarze dostaną tylko za zajęcie na koniec sezonu co najmniej piątej pozycji. Dziś są na siódmej z trzema punktami straty do czwartego miejsca.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online