Górnik znów może kupować piłkarzy

Przyznanie zabrzanom licencji ma dla klubu jeszcze jeden plus. Od lipca będą mogli przeprowadzać płatne transfery.
Wcześniejsze problemy finansowe skutkowały nałożeniem na Górnika zakazu sprowadzania piłkarzy za pieniądze. Co prawda w sytuacji klubu szansa na takie transfery była niewielka, ale zawsze jest to jakieś utrudnienie. Niebawem to się zmieni, co jest związane ze spłaceniem przez klub milionowych zaległości wobec piłkarzy, trenerów i oraz innych podmiotów. 
- Od najbliższego „okienka” transferowego, czyli od 1 lipca zakaz przestaje obowiązywać. To zawsze dobra wiadomość, co oczywiście nie znaczy, że zaczniemy sprowadzać piłkarzy za gotówkę. Otwiera się jednak furtka, która do tej pory była dla nas zamknięta – mówi Krzysztof Maj, członek zarządu Górnika.
Ta „furtka” będzie potrzebna choćby przy wykupieniu Erika Grendela, który trafił do Zabrza zimą i tak dobrze wprowadził się do drużyny. Słowakowi kończy się wypożyczenie ze Slovana Bratysława i jeżeli Górnik chce, by wciąż grał na Roosevelta, to trzeba będzie wyłożyć gotówkę na stół. Klub tego chce, podobnie, jak piłkarz, który mówi: - Chcę zostać w Zabrzu. Jest nas tutaj trójka, myślę o Słowakach, i wszyscy jesteśmy zadowoleni z pobytu w Górniku. Drużyna jest dobra, a niebawem zostanie oddany stadion, na którym gra będzie wielką przyjemnością. Jednak to nie zależy tylko ode mnie. Górnik musi mnie wykupić ze Slovana – przyznaje Słowak.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online