Górnik otrzymał licencję

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN na dzisiejszym posiedzeniu przyznała Górnikowi Zabrze licencję na grę w T-Mobile Ekstraklasie w sezonie 2015/16. Zabrzański klub otrzymał także licencję na występy w rozgrywkach UEFA w nowym sezonie.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu otrzymania licencji – mówi oficjalnej stronie klubu Andrzej Pawłowski, prokurent Górnika Zabrze SSA.
- Licencja dotyczy nie tylko gry w rozgrywkach krajowych, ale także UEFA. Jest to zwieńczenie pierwszego etapu naprawy finansów Górnika Zabrze. W tym miejscu chcemy podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że otrzymaliśmy licencję w pierwszym terminie, bez żadnych sankcji. W pierwszej kolejności chciałbym podziękować władzom miasta, a w szczególności Pani Prezydent Zabrza Małgorzacie Mańce-Szulik. To dzięki jej determinacji udało się wdrożyć proces restrukturyzacji finansów Górnika. Liczymy na to, że to początek trwałej poprawy sytuacji finansowej klubu, a w ślad za tym – jeszcze lepszych efektów sportowych – zaznacza na koniec Andrzej Pawłowski.

Komisja ds. Licencji Klubowych na posiedzeniu w dniu 11 maja 2015 roku podjęła następujące decyzje:

1. Komisja przyznała licencję na grę w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2015/2016 wszystkim 16 klubom, które złożyły wniosek w tym zakresie.

2. Komisja przyznała licencje na grę w rozgrywkach UEFA w sezonie 2015/2016 następującym klubom: Cracovia, GKS Bełchatów, Górnik Łęczna, Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Legia Warszawa, Piast Gliwice, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków. Korona Kielce oraz Zawisza Bydgoszcz nie składały wniosku o licencje UEFA. (...)

4. Nałożyła następujące nadzory finansowe:

Na Górnik Zabrze w zakresie realizacji ugód zawartych z pracownikami. Klub został jednocześnie zobowiązany do spłaty wszystkich ugód w uzgodnionych terminach bez prawa ich dalszego odraczania. (...)

5. Nałożyć następujące nadzory infrastrukturalne:

Na Górnik Zabrze w związku z faktem, że gospodarz stadionu zgłoszonego przez klub jako stadion zastępczy, to jest stadion w Bielsku-Białej, został objęty takim nadzorem. Ewentualne dopuszczenie klubu do gry na stadionie w Zabrzu, może być dokonane w każdym momencie po złożeniu odpowiedniego wniosku przez klub.


źródło: Górnik Zabrze SSA / PZPNRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online