Sport: Górnik zrobił swoje

Górnik Zabrze zasłużenie wygrał z Zawiszą, a bohaterem wieczoru na Roosevelta był Robert Jeż.
Lepiej dla Górnika spotkanie z Zawiszą zacząć się nie mogło. Część kibiców pewnie jeszcze wygodnie nie zasiadła na swoich miejscach, a Górnik prowadził 1:0. Piłkę z prawej strony dośrodkował w pole karne Łukasz Madej, a najwyżej wyskoczył Robert Jeż, który głową umieścił ją w siatce. Może dlatego, że środkowi obrońcy i bramkarz gości w zasadzie wcale nie zareagowali.
Górnik poszedł za ciosem i przez kolejnych 20 minut robił na boisku, co chciał. Kibice bili brawo, kiedy w 8 i 10 minucie po składnych akcjach strzelali na bramkę Zawiszy Erik Grendel i Łukasz Madej. Uderzenie Słowaka minimalnie minęło słupek, a strzał Madeja po podaniu Szymona Skrzypczaka obronił Grzegorz Sandomierski. Sam Skrzypczak też miał swoje okazje, ale w najważniejszym momencie zabrakło graczowi Górnika „instynktu killera”.
Około 30 minuty zaczął grać w piłkę również zespół z Bydgoszczy. Jeszcze nie stwarzał bramkowych sytuacji, ale pokazał, że nie przyjechał do Zabrza na egzekucję.
Górnik w tym sezonie wiele razy źle „wchodził” w drugie części spotkań, i tak było w środę. W 50 min Zawisza wykonywał rzut wolny, w polu karnym zabrzanie zostawili bez krycia Josipa Barisicia, co ten wykorzystał, jak na napastnika przystało. Pavels Steinbors był bez szans na skuteczną obronę.
Gol przebudził zabrzan, którzy zaczęli grać szybciej, agresywniej i ponownie przejęli kontrolę nad meczem. W 58 min silny strzał Sobolewskiego minimalnie minął słupek, a po 120 sekundach w lepszej sytuacji celnie, ale słabo i w środek bramki strzelał Gergel. Minęło kilka minut i po kombinacyjnej akcji zabrzan obrońcy Zawiszy zablokowali strzał Skrzypczaka. Gol decydujący o wyniku i dający zabrzanom pewność gry w górnej ósemce bez konieczności oglądania się na inne boiska padł w 84 min. Akcja była doskonała. Grendel do Magiery, Magiera do Jeża, Jeż do bramki. Wszystko szybko, z pomysłem, na jeden kontakt.

źródło: Sport