Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Józef Dankowski (trener Górnika Zabrze): - Rozpoczęliśmy mecz dość ostrożnie, ale Ruch zdobył bramkę praktycznie się nie wysilając. Nerwowość, która była widoczna na początku przy stanie 0:0, trwała dalej. Podobny scenariusz był w drugiej połowie. Niby wyrównaliśmy i sytuacja została opanowana, a druga odsłona rozpoczęła się identycznie.
Jestem zadowolony z wyniku jeśli chodzi o okoliczności. Dwa razy skutecznie goniliśmy wynik. Gdyby mecz trwał 5-8 minut dłużej, może udałoby nam się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
Ruch dobrze wyglądał, bo to my byliśmy dziś za bardzo spięci. Pole manewru przy ustawieniu defensywy było mocno ograniczone brakiem Dancha i Grendela. Na 2-3 dni przed meczem z powodu urazu wypadł też Iwan, co nie ułatwiło nam zadania. Szanujemy ten punkt, myślimy o kolejnym spotkaniu na Wiśle w Krakowie.

Waldemar Fornalik (trener Ruchu Chorzów): - Byliśmy dzisiaj bliżsi zwycięstwa. Niestety, nie zdołaliśmy utrzymać korzystnego wyniku. Było bardzo dużo emocji w tym meczu. Pokazaliśmy na boisku, że zależy nam na wygranej. Rozegraliśmy dobre zawody, choć nie ustrzegliśmy się błędów. Właśnie jeden z nich sprawił, że nasza dobra gra nie zakończyła się happy endem.

źródło: Sport / PAP