Forum
 

Przed meczem Górnik - Ruch

Ewentualna przegrana dla jednej i drugiej drużyny może mieć bardzo przykre konsekwencje.
Zabrzanie ponad 220 dni nie wygrali meczu przed własną publicznością. W lidze żadna inna drużyna tak długo nie czeka na sukces w roli gospodarza. W tym roku Górni grał na Roosevelta trzy razy i trzy razy zremisował. Zabrzanie przegrywając raczej wypadną z górnej ósemki. Ruch tracąc trzy punkty może na bardzo długo zostać w strefie spadkowej. 

Setne derby wygrał na Cichej Ruch, ale w drugiej setce zwycięża na razie tylko Górnik, strzelając w każdym z meczów po dwa gole. Jesienią wygraną na Cichej zapewnił zabrzanom Łukasz Madej, strzelając bramkę w 87 minucie.

Ostatni raz na Roosevelta zabrzanie przegrali z Niebieskimi 3,5 roku temu. Arkadiusz Piech dał gościom wygraną w 78 minucie. Trenerem gości był Waldemar Fornalik.

Smaczkiem meczu może być rywalizacja bramkarza Górnika z napastnikiem Ruchu. Pavels Steinbors ostatnio spędził ponad tydzień z Eduardsem Visnakovsem na zgrupowaniu reprezentacji Łotwy. Pierwszy z nich wyjdzie na boisko w barwach Górnika. Drugi? Jeżeli pojawi się na murawie, to raczej w roli zmiennika.

Pod nieobecność Adama Dancha opaskę kapitana zabrzan założy prawdopodobnie Radosław Sobolewski. To drugi obok Łukasza Madeja gracz Górnika, który zagra w poniedziałek, a ma już na koncie gola strzelonego w derbach. Trafił na 1:0 w setnym meczu dwóch śląskich klubów.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online