Forum
 

Józef Dankowski: Skład Górnika jest w 85-90 procentach znany

- Nie czarujmy się; skład Górnika jest w 85-90 procentach znany. Nie mamy 6-7 nowych nazwisk i twarzy w zespole - mówi szkoleniowiec Górnika, Józef Dankowski i przekonuje, że nagła zmiana klimatu to nie kłopot. Jedyny problem sprowadza się do uniknięcia przeziębienia.
Aura sprawiła zabrzanom sporego psikusa. Po powrocie z Turcji musieli z pokorą uznać dyktat zimy. Pokrzyżowało to plany przygotowań do wiosennej inauguracji ekstraklasy.  

Konieczność odwołania sparingu z Termalicą jest kłopotem w kontekście ligowego meczu z Koroną?
Józef Dankowski: - Samo odwołanie meczu - niekoniecznie. Kłopotem - ale z nim pewnie borykają się też w Kielcach, i w wielu innych miastach i klubach ekstraklasowych - jest znalezienie odpowiedniego boiska, na którym można by i potrenować, i zagrać gierkę. Mówię oczywiście o naturalnej płycie; bez niej zostaje albo sztuczna nawierzchnia, albo hala - czyli nie to, czego oczekiwalibyśmy po dwóch tygodniach zajęć i gier na zielonych tureckich murawach.

A kwestie personalne? Przepadła możliwość boiskowego rozstrzygnięcia ewentualnych ostatnich zagadek, dotyczących wyjściowej jedenastki na mecz ligowy.
- Nie czarujmy się; skład Górnika jest w 85-90 procentach znany. Nie mamy 6-7 nowych nazwisk i twarzy w zespole. Chodzi więc co najwyżej o sprawdzenie u poszczególnych zawodników tzw. formy meczowej na dany moment. Ale z tym sobie poradzimy, poświęcając jeden z treningów na gierkę wewnętrzną.

Trener Leszek Ojrzyński - trochę przekornie - podczas sobotniego sparingu Podbeskidzia chciał do swych zawodników wzywać karetkę; tak bardzo dała im się we znaki zmiana klimatu. Dla zabrzan to też problem?
- Jedyny problem w tej kategorii sprowadza się co najwyżej do uniknięcia przeziębienia. Trzeba się więc do zmiany temperatur dobrze przygotować sprzętowo: czapki, rękawiczki... I standard po treningu: sauna, basen z ciepłą wodą. Nic więcej.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online