Forum
 

Górnik 104, czyli średnio 1,62 na mecz

Górnik Zabrze w 2014 roku zagrał w sumie 64 mecze. Wygrał z nich 27. Pierwszy mecz zabrzan w 2014 roku? Z Okocimskim Brzesko podczas zimowego okresu przygotowawczego. Przemysław Oziębała strzelił dwa gole, a po jednym Maciej Mańka i Robert Jeż. Mecz ostatni? Z Jagiellonią przegrany w lidze 0:1. Górnik przez dwanaście miesięcy wyszedł na boisko 64 razy w meczach oficjalnych i sparingowych. Wygrał z nich 27, 16 zremisował, a w 21 doznał porażki. Zdobył 104 gole, a stracił 84, z czego aż jedenaście strzeliła zabrzanom warszawska Legia! Średnia bramek zdobytych to 1,62 gola na jeden mecz. Najsilniejszego rywala mieli zabrzanie podczas zimowego zgrupowania w Turcji, gdzie zagrali z Ludogorcem Razgrad, mistrzem Bułgarii, który jesienią grał w Lidze Mistrzów. Co ciekawe, nim Górnik zagrał pierwszy mecz w lidze w 2014 roku, miał już na koncie jedenaście meczów kontrolnych.
Najwięcej goli w sparingach strzelili zabrzanie Jedności Przyszowice (7) i MLKS Woźniki (6). Najskuteczniejszym graczem roku – co niespodzianką nie jest – został Mateusz Zachara, autor jedenastu trafień. O dwa mniej zanotował Bartosz Iwan, a siedem razy trafiali do siatki Wojciech Łuczak i Przemysław Oziębała. Ten ostatni aż sześć z nich zdobywał w sparingach, a tylko jednego w lidze.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online