Szeweluchin: Przerwa na reprezentację źle na nas podziałała

Po czerwonej kartce Błażeja Augustyna w meczu z Pogonią Szczecin, na środek obrony wróci zapewne Oleksandr Szeweluchin.
Ukraiński obrońca fatalnie spisał się w przegranym 0:5 spotkaniu z Wisłą Kraków. Po nim stracił miejsce w podstawowej jedenastce. W ligowych spotkaniach z GKS-em Bełchatów i Pogonią oraz pucharowym z Podbeskidziem wchodził na boisko z ławki rezerwowych.  Przymusowa pauza Augustyna przybliża znowu Szeweluchina do występu od pierwszej minuty w niedzielnym meczu z Zawiszą w Bydgoszczy.
Zawisza zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, ale Szeweluchin ostrzega przed lekceważeniem rywala. - Najlepiej byłoby odwrócić tabelę, żeby podejść do tego spotkania tak, jakbyśmy grali z pierwszym, a nie ostatnim, czyli z Legią. Motywacja i bardzo poważne potraktowanie przeciwnika to podstawowe rzeczy. A trzy punkty są nam bardzo potrzebne i musimy je zdobyć - mówi. A jak piłkarz wyjaśnia zjazd Górnika w tabeli? - Po meczu z Ruchem, który wygraliśmy 2:1, za bardzo się uspokoiliśmy. Wydawało się nam, że wszystko idzie w jak najlepszym kierunku. Ale przerwa na reprezentację źle na nas podziałała - mówi Szeweluchin.

źródło: gornikzabrze.pl / GW