Šteinbors w masce do końca roku

W lutym, w ligowym meczu z Legią, bramkarz Górnika Pavels Šteinbors tak nieszczęśliwie zderzył się ze swoim obrońcą Antonim Łukasiewiczem, że wylądował w szpitalu. Okazało się, że złamał kość jarzmową. Do dzisiaj pozostałością tego wydarzenia są cztery śruby nad lewym okiem. – Ciągle je czuję, ale już się przyzwyczaiłem – mówi bramkarz Górnika.
Poza tym Łotysz cały czas musi grać w specjalnej ochronnej masce. Być może jeszcze w tym roku Šteinbors przejdzie kolejną operację. – Po zakończeniu rundy z klubowym lekarzem podejmiemy decyzję, czy śruby zostaną usunięte. Jeśli zaistnieje taka potrzeba to operacja zostanie przeprowadzona w Sosnowcu, albo w Katowicach, a wtedy nie pojadę z rodziną na święta do domu na Łotwę – tłumaczy 29-letni bramkarz. Jeśli wszystko pójdzie po myśli zawodnika, to być może w rundzie wiosennej na boisko będzie już mógł wybiec bez charakterystycznej maski.
Teraz na razie nie myśli o zabiegu, bo Górnika czeka ważny mecz z Pogonią. W Zabrzu liczą na przełamanie złej passy po dwóch porażkach w lidze i z Podbeskidziem w Pucharze Polski. W tym ostatnim spotkaniu Šteinbors siedział na ławce rezerwowych. – Jak wyglądała nasza gra? Była taka mgła, że trudno było dopatrzeć się czegoś dobrego. Trudno mi wytłumaczyć dlaczego tracimy tak wiele bramek. Może brakuje trochę koncentracji – zastanawia się łotewski golkiper, który zdaje sobie sprawę, że z Portowcami łatwo nie będzie. – Piłkarze Pogoni potrafią dobrze operować piłką. Grałem z nim raz czy dwa i zawsze mecz kończył się dla nas dobrze. Mam nadzieję, że tak będzie i teraz – dodaje Łotysz.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online