Koszmar wrócił?

Górnik ponownie – jak wiosną – zaczął tracić mnóstwo goli. W ostatnich dwóch meczach na Roosevelta aż dziewięć.
Wiosną zabrzanie siedem razy stracili w jednym meczu po trzy gole, w tym raz w dwóch spotkaniach z rzędu. Defensywa była ich największą bolączką i nad tym trenerzy Górnika przede wszystkim pracowali podczas letniej przerwy. Wydawało się, że osiągnęli cel.
Drużyna w pierwszej fazie sezonu traciła najmniej goli w lidze, wszyscy chwalili pomysł gry z trójką środkowych defensorów. - Górnik ma do tego odpowiednich wykonawców – tak mówili niemal wszyscy eksperci. I nagle gra defensywna drużyny rozsypała się niczym domek z kart. W dwóch ostatnich meczach granych na Roosevelta Górnik stracił dziewięć goli. Można w ciemno założyć, że w historii coś takiego nie miało miejsca. I niewielkie to dla drużyny pocieszenie, że dwa z nich to trafienia samobójcze. - Piłki grane przez Podbeskidzie na wysokich piłkarzy z przodu siały popłoch w naszej obronie. W II połowie dokonaliśmy korekty w ustawieniu, wyglądało to lepiej, ale skutek był taki sam jak przed przerwą, czyli dwie stracone bramki – mówi trener Józef Dankowski.
Sztab Górnika ustawienia pewnie nie zmieni. Nie w tym momencie, po kilkunastu rozegranych meczach. Na pewno ma jednak dylemat, kogo w niedzielę wystawić w formacji obronnej. - Pięć goli stracili grając zupełnie inną piątką defensorów niż cztery w meczu z Podbeskidziem. Można się licytować, która obrona popełniła więcej błędów. Nie zazdroszczę podjęcia decyzji przed meczem z Pogonią. Tym bardziej, że nie zagra przed nimi Radek Sobolewski. W meczu pucharowym było widać, że bez niego robi się w środku pola dziura - uważa Radosław Gilewicz, który z trybun oglądał mecz Pucharu Polski.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online