Andrzej Iwan: W Górniku jest źle, to może się skończyć katastrofą

- Gdyby proces licencyjny przebiegał jak powinien, to 80 procent śląskich klubów powinno zostać usuniętych ze stopnia centralnego – twierdzi Andrzej Iwan, były reprezentacyjny napastnik.
» W Górniku mówiło się o kłopotach finansowych, a mimo wszystko zabrzanie byli największą niespodzianką sezonu. Gdy spłacono długi, skończyły się wyniki.
Andrzej Iwan: - Nie chcę jakoś zaszkodzić mojemu synowi, ale nie dostali nie wiadomo jakich pieniędzy. Jest źle, a jak tak dalej pójdzie, może to się skończyć katastrofą. Zapewniam pana, że gdyby cały proces licencyjny przebiegał tak jak powinien, to prawie 80 proc. śląskich klubów powinno zostać usuniętych ze stopnia centralnego.

» Ale bieda śląskich klubów, to już problem ciągnący się od lat.
- Problem jest inny. Popatrzmy na układ sił w PZPN, tam działa śląskie lobby i zawsze znajdzie się sposób, żeby Ruch czy Górnik pozytywnie ocenić. W Komisji Licencyjnej za często przymyka się oko, i tutaj mówię nie tylko o śląskich klubach, bo takich przykładów, gdzie kogoś przepuścimy, jest więcej. Prawo w ogóle nie działa, jest sztuczne, zawsze znajdzie się jakąś furtkę, żeby je ominąć. Jak na przykład ten przepis o zmianie trenera w jednej rundzie.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online