Dankowski: Sezon jest długi i musimy wiedzieć, na kogo liczyć

Górnik po dwóch kolejnych porażkach powalczy dziś o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Będzie to również sprawdzian dla niektórych piłkarzy przed niedzielnym spotkaniem z Pogonią w lidze.
Prócz Radosława Sobolewskiego, w Górniku zabraknie jeszcze kilku innych zawodników podstawowej jedenastki. Poza meczową kadrą znaleźli się Robert Jeż i Łukasz Madej. Zabrzanie mają jednak szeroką kadrę. - Oczywiście można stale poruszać się w obrębie czternastu nazwisk, ale nie o to chodzi. Sezon jest długi i musimy wiedzieć, na kogo liczyć. Od piłkarzy, którzy wyjdą na boisko, oczekujemy dobrej i skutecznej gry – mówi trener zabrzan Józef Dankowski.
W kadrze znaleźli się między innymi dawno nieoglądani na boisku Bartosz Iwan i Armin Cerimagić. Pierwszy z nich od kilkunastu dni jest w grze, ale pojawiał się na boisku tylko w meczach rezerw. Dziś powinien dostać swoją szansę, tym bardziej, że... - Podbeskidzie zdecydowanie mi leży. Grałem w bodajże pięciu meczach przeciwko Podbeskidziu i tylko jeden przegrałem - stwierdził ofensywny pomocnik Górnika.
Był pomysł, by Górnik pojechał przed meczem na zgrupowanie, ale ostatecznie z niego zrezygnowano. Raz, w Zabrzu wciąż każdy grosz – o ile oczywiście w ogóle się pojawi – jest oglądany z dwóch stron, a dwa, skoro mecz jest grany tak późno, to uznano, że wystarczy spotkać się w jednym z hoteli o dwunastej w południe. Mecz – gdyby były rzuty karne – teoretycznie może się skończyć nawet kilkanaście minut przed północą.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online