Augustyn nie zagra z Ruchem

Mariusz Przybylski i Błażej Augustyn nie biorą udziału w treningach Górnika. Augustyn jest po badaniach USG i już wiadomo, że naderwany wcześniej mięsień czworogłowy jeszcze się nie zrósł. A skoro tak, to optymistyczne wieści sprzed tygodnia, kiedy liczono na jego grę w Chorzowie z Ruchem (4 października), są już nieaktualne. - Z tego powodu wszczepiono mu płytki krwi, by ten mięsień szybciej się zrastał. Ta sytuacja wyklucza mocne kopnięcia piłki na treningach. W najbliższy poniedziałek czekają go kolejne badania. Wtedy zobaczymy, jakie efekty dała ta kuracje - informuje Bartłomiej Spałek, klubowy fizjoterapeuta zespołu z Zabrza.
Przybylski natomiast od wielu miesięcy zmaga się z urazem stawu skokowego. Zawodnik wrócił co prawda na boisko, ale potem znowu trafił do gabinetu lekarza. - W przypadku Mariusza nie ma mowy o odnowieniu się kontuzji, więzozrost, jak i więzadło, które były operowane są w porządku - wyjaśnia Spałek. - Doszło natomiast do przeciążenia stawu skokowego i nadwyrężenia torebki stawowej. A tam zbierał się płyn i pojawiła się opuchlizna. Do końca tygodnia Mariusz będzie miał zaordynowane leczenie zachowawcze, chodzi głównie o odciążenie stawu skokowego. Będzie także brał zabiegi. Pod koniec tygodnia wspólnie z doktorem Krzysztofem Fickiem zadecydujemy, co dalej. Na pewno nie jest tak groźnie, jak to wyglądało - dodaje klubowy fizjoterapeuta.
W gronie rekonwalescentów znajduje się także Seweryn Gancarczyk, który doznał urazu żeber w meczu derbowym z Piastem Gliwice. Nie jest to groźna kontuzja i wkrótce doświadczony obrońca zabrzan rozpocznie normalne treningi.
Natomiast Rafał Kosznik powinien zagrać przeciwko swojemu byłemu klubowi - Lechii Gdańsk, co zresztą już w poniedziałek zapowiadał dyrektor sportowy Górnika, Robert Warzycha. Kosznik w Bielsku-Białej doznał stłuczenia mięśnia, ale już trenował z drużyną.
- Ja jestem gotowy, wierzę, że zagram - zapewnia piłkarz. I to w zasadzie jedyna dobra wiadomość dla sztabu szkoleniowego,

źródło: Sport / Gazeta Wyborcza / gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online