Jerzy Gorgoń: Tak nie powinni grać

Jeden z najlepszych obrońców w historii polskiego futbolu siadł dzisiaj na trybunach stadionu w Zabrzu, a później ocenił derbowe starcie. - Czy pamiętam jakieś mecze z Piastem? Może graliśmy z nimi jakieś sparingi. Tylko tyle. Im więcej derbów, tym lepiej, bo takie mecze zawsze wyzwalają dodatkowe emocje. Kiedyś była Polonia Bytom, dziś jest Piast - mówił były znakomity piłkarz.
- Może i Górnik był częściej przy piłce, ale co z tego. Piast był bardziej konkretny. Dobrze się bronił i fajnie wyprowadzał kontry. O jednego gola byli lepsi. Górnik stracił 25 minut, bardzo niemrawo zaczął mecz. Fakt, że w drugiej połowie częściej był pod bramką gości, ale ile miał sytuacji? Jedną, dwie... Nic więcej. Wrzutek kilkanaście, a dokładność żadna. Piast dwa razy dograł piłkę z boku w pole karne i strzelił dwa gole. Można mieć też pretensje do zachowania obrońców Górnika w polu karnym. To krycie było dalekie od ideału... - dodawał mieszkający na stałe w Szwajcarii Gorgoń.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online