Józef Dankowski: Sprostajmy oczekiwaniom kibiców

Pracował kiedyś w Gliwicach, dzisiaj jest trenerem Górnika. Zobacz co przed derbami mówi trener Józef Dankowski.
» Pańscy piłkarze mecz z Piastem traktują w wyjątkowy sposób? Jakie w szatni panują nastroje?
Józef Dankowski: - Nastroje w szatni... najlepsze będą po wygraniu meczu z Piastem Gliwice. W drużynie widać, że już panuje stan ogromnej mobilizacji przed niedzielnym meczem. Zdajemy sobie sprawę, że to są derby i oczekuje się od nas tylko jednego.  Zwycięstwa. Zrobimy więc wszystko, by sprostać oczekiwaniom kibiców.

» W ostatnich dniach nie mógł pan skorzystać z usług kilku zawodników, którzy jak na przykład Mateusz Zachara i Dominik Sadzawicki byli na zgrupowaniach reprezentacji. To był problem?
- Ich wyjazdy na zgrupowania sprawiły, że nie było ich z nimi i nie mogli z nami więcej popracować. Analizowaliśmy też naszą grę i grę naszych niedzielnych przeciwników. Ci zawodnicy do niedzieli muszą nadrobić zaległości teoretyczne i szybko przyswoić wspomnianą wiedzę, bo Piast z pewnością łatwo nie da się ograć.

» Dwutygodniowa przerwa w ekstraklasie to plus czy minus?
- Przerwa nie ma znaczenia, trzeba ją tylko dobrze zagospodarować i wykorzystać. Najbliższe mecze pokażą kto ją lepiej wykorzystał. To dobry okres na poprawienie wielu kwestii.

» Wiadomo już ostatecznie co z występem Błażeja Augustyna?
- Oceniając jego szanse założyłem pewien margines i miałem nadzieję, że Augustyn zagra. Okazało się jednak, że pesymistyczny wariant się spełni i Błażej nie będzie do dyspozycji na mecz z Piastem. Co nie znaczy, że Adam Danch nie zrobi dobrej roboty. Ostatnio spisał się bez zarzutu.

» W przeszłości pracował pan w Piaście. Serce panu bije mocniej na myśl o niedzielnej konfrontacji?
- Mecz to nie jest dobry czas na sentymenty. Na to będzie okazja przed i po meczu. Wtedy można pożartować i powspominać dawne dzieje. Miałem okazję pracować z kilkoma obecnymi piłkarzami Piasta jak choćby z Tomkiem Podgórskim, Kamilem Wilczkiem, Kubą Szmatułą czy Wojtkiem Kędziorą. Uważam, że wtedy zrobiliśmy dobrą robotę, ale teraz trzeba o tym zapomnieć.

» Jakiego przebiegu spotkania pan się spodziewa? Piast będzie się tylko bronił?
- Mam nadzieje, że będzie to dobre widowisko. Walki z pewnością nie zabraknie, bo to przecież derby. Łatwo nam nie będzie, bo Piast ostatnio się przełamał, wygrał pewnie i wysoko. Wiadomo, że też będą mieli chrapkę na trzy punkty.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online