Forum
 

Marek Kostrzewa przed derbami: Szanse obu zespołów oceniam 50 na 50

Marek Kostrzewa cztery razy sięgnął z Górnikiem po mistrzostwo Polski (1985-88), gdzie trafił z Górnika Knurów, jednak od ponad 25 lat mieszka w Gliwicach. Co sądzi o najbliższych derbach Górnik - Piast? - Większość powie, że faworytem jest Górnik, ale byłbym ostrożny, więc powiem 50 na 50, może z lekkim wskazaniem na zabrzan. Mimo wszystko maja nieco silniejszy skład i bardziej doświadczonych, zgranych ze sobą piłkarzy. I grają u siebie, gdzie raczej nie tracą punktów. Ale gdybym miał kogoś obstawić, to wydałbym te pieniądze na coś innego - mówi Marek Kostrzewa.
W tabeli dziś zdecydowanie wyżej są piłkarze Górnika. Skoro poziom sportowy jest podobny, to skąd taka różnica miejsc? - Tabela jest ważna po ostatniej kolejce - odpowiada Kostrzewa. - Może jeszcze po 30., bo wtedy dzieli się na tych, którzy mają już wakacje i na tych, którzy do końca drżą o życie i kasę z Canal Plus. Górnik ma bardzo doświadczony skład. Nie ma kontuzji, kartek, Robert z Józkiem nie dokonują zbyt wielu zmian, a jeszcze rywale mają problem, jak ugryźć ich grę trójką środkowych obrońców. Ale już ostatni mecz zabrzan we Wrocławiu można traktować jako sygnał ostrzegawczy. Monolit to nie jest. Piast wymienił połowę składu i myślę, że może grać lepiej niż w pierwszej części sezonu. Mówimy teraz o dwóch klubach, ale problem jest szerszy, bo zamiast nazw Górnik i Piast można wymienić jeszcze trzynaście! Różnica między drugim, a szesnastym jest niewielka, a czasami żadna. Drugim, bo Legia będzie poza konkurencją.

na podstawie: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online