Forum
 

Jerzy Gorgoń na stadionie Górnika

Jerzy Gorgoń, legenda zabrzańskiego Górnika, a także polskiej piłki zawitał na zabrzański stadion. W towarzystwie małżonki Beaty, a także Stanisława Oślizły, Jerzy Gorgoń, były piłkarz zabrzańskiego klubu, zwiedził dziś stadion przy ul. Roosevelta. - Przy naszych problemach z obrońcami taki stoper przydałby się w niedzielę – zażartował na powitanie legendy polskiej piłki Robert Warzycha, dyrektor sportowy Górnika. 
- Jurek na bieżąco śledzi występy Górnika. Mimo iż mieszkamy w Szwajcarii, to o swoim dawnym klubie wie wszystko – powiedziała pani Beata Gorgoń. Mistrz olimpijski z 1972 roku (rocznica triumfu w Monachium przypadała na dzień wczorajszy, 10 września), a także medalista mistrzostw świata z 1974, uciął sobie m.in. pogawędkę z Oleksandrem Szeweluchinem, który obecnie występuje w Górniku na pozycji środkowego obrońcy. - Ile masz wzrostu? 192 centymetry? To tyle, co ja. To dobry wzrost dla stopera – żartował Jerzy Gorgoń.
Były znakomity obrońca w Górniku Zabrze grał w latach 1968-80. W lidze rozegrał 236 meczów i strzelił 21 bramek. Jego bilans w reprezentacji Polski wynosi 55 spotkań i 6 goli. Oprócz mistrzostwa olimpijskiego i trzeciego miejsca na świecie zdobył z reprezentacją Polski wicemistrzostwo olimpijskie w Montrealu (1976).

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online