Forum
 

Zachara o powołaniu do kadry: To był pozytywny bodziec

Napastnik Górnika Mateusz Zachara w środę pierwszy raz trenował ze zespołem po powrocie ze zgrupowania kadry.
- Mogłem popracować na kadrze w towarzystwie naprawdę dobrych piłkarzy grających w markowych klubach europejskich. Widać u nich naprawdę wysoką jakość piłkarską, właściwe zachowanie na boisku, więc jest kogo podpatrywać, od kogo się uczyć – mówi Mateusz Zachara, który w środę pierwszy raz trenował z Górnikiem po powrocie ze zgrupowania kadry. 
We wtorek piłkarz dostał wolne. - To taki gratis za wynik 7:0 – żartuje trener zabrzan, Józef Dankowski. Napastnik zabrzan zdradza, że po cichu liczył na występ w portugalskim Faro przeciwko Gibraltarowi. - Byłem nastawiony na to, że może trener da mi szansę, zwłaszcza, że mecz przebiegał pod naszą kontrolą. Byłoby fajnie, gdybym zaliczył trzeci występ w reprezentacji. Ale trener miał inny pomysł i pozostałem na ławce.
Czy w Zabrzu obawiają się, że Zachara po powrocie ze zgrupowania będzie nieco zakręcony. Tym bardziej, że jeszcze 1 września wydawało się, że odejdzie do włoskiego Bari? - Jestem spokojny. Mateusz nie ma dziewiętnastu lat, tylko 24. Przed wyjazdem absolutnie nie dał żadnego powodu do obaw, a przecież cały sierpień trwała dyskusja na temat jego wyjazdu – mówi Józef Dankowski.
- Doskonale mogę zrozumieć jego rozczarowanie, bo chciał wyjechać, ale też wie, że klub nie robił mu żadnych kłopotów. Żadna oferta nie została odrzucona. Decyduje rynek. Skoro nikt się na jego zatrudnienie nie zdecydował, to znaczy, że... trzeba być jeszcze lepszym. W styczniu karuzela zaczyna się kręcić od nowa. Zatrucia kadrą tym bardziej się nie obawiam. Do miejsca, w którym Mateusz dziś jest, doszedł bardziej ciężką pracą niż talentem. A spotykając Roberta Lewandowskiego, czy Arka Milika, zobaczył też gdzie można się na futbolowej drabince znaleźć. Chyba sam z tego nie zrezygnuje... - kończy trener Dankowski.
Sam Zachara na tak postawione pytanie odpowiada: - To był pozytywny bodziec, który daje satysfakcję z codziennej pracy. Nagroda za dobra grę w klubie i za to, że piłkarz wyróżnia się w lidze. Będę jeszcze bardziej zmobilizowany...

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online