Forum
 

Błażej Augustyn może nie zagrać z Piastem

Na pięć dni przed meczem z Piastem udział w nim Błażeja Augustyna stoi pod dużym znakiem zapytania. Jeszcze kilka dni temu sam Augustyn pytany o swój występ w niedzielnych debrach z Piastem nie krył optymizmu. - Wracam do treningów i mam nadzieję, że zagram.
Dziś nie jest to już tak oczywiste. Czas leci, do meczu zostało kilka dni, a Augustyn trenuje indywidualnie. To może oznaczać, że Górnik wyjdzie w niedzielę kolejny raz bez piłkarza, z którym w składzie nie przegrał tej jesieni żadnego meczu i stracił tylko dwa gole. 
- Jeszcze niczego nie przesądzamy, ale musimy być przygotowani na każdą ewentualność. Już po urazie przewidywaliśmy, że przerwa w grze naszego obrońcy może potrwać około miesiąca - mówi Józef Dankowski, trener zabrzan.
Gdyby Augustyna faktycznie zabrakło w meczu z Piastem, to prawdopodobnie na boisko wyjdzie taka sama defensywa, jak w meczach z Łęczną i Śląskiem, czyli z Adamem Danchem na jej środku. Alternatywą dla kapitana zabrzan może być tylko Oleksandr Szeweluchin.
Trenera zabrzan zapytaliśmy też o ewentualną grę w lidze Mariusza Magiery, który ostatnio regularnie gra w drugiej drużynie Górnika. - Na pewno nie jest jeszcze gotowy na cały mecz. Zresztą w rezerwach też gra po 45 minut, ale gdyby była taka konieczność, to w krótszym wymiarze na pewno pomógłby drużynie - przyznaje trener Górnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2019 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online