Czy Górnik wyrówna passę z sezonu 1998/99?

Za kadencji Adama Nawałki Górnik nigdy nie wygrał trzy razy z rzędu do zera. Z kolei dla Józefa Dankowskiego obecna passa to żaden wyczyn. Passa Górnika jest godna uznania. Sześć meczów bez porażki, cztery wygrane do zera, w tym trzy kolejne bez straconej bramki. Pavols Steinbors ostatni raz wyciągał piłkę z siatki w trzeciej kolejce, kiedy pokonał go Marek Saganowski na Łazienkowskiej. Łotysz czyste konto zachowuje już 304 minuty. 
Po takim starcie – co zrozumiałe – pojawiają się porównania do Górnika sprzed roku, kiedy też był po sześciu kolejkach liderem ekstraklasy. Drużynę prowadził wtedy Adam Nawałka. Wtedy dorobek drużyny był punktowo skromniejszy. Górnik trzy mecze wygrał i trzy przegrał. Za Nawałki zabrzanie potrafili jednak wygrać cztery razy z rzędu, co miało miejsce w drugiej części rundy jesiennej poprzednich rozgrywek. Nigdy jednak za kadencji obecnego selekcjonera, który prowadził zabrzan przez ponad trzy lata, Górnik nie wygrał trzech kolejnych meczów bez straconej bramki. Także w pierwszej lidze.
Kiedy taka seria miała miejsce? Dawno temu, krótko po tym, jak Francja świętowała mistrzostwo świata. Po sześciu pierwszych kolejkach sezonu 1998/99 Górnik miał tyle punktów, co obecnie, czyli czternaście, ale między drugą i piątą serią spotkań wygrał cztery razy do zera. Z Widzewem (1:0), z Pogonią (4:0), z Odrą (1:0) i Polonią Warszawa (2:0).
A kiedy Górnik ostatni raz po sześciu kolejkach miał stracone tylko dwa gole? Wtedy mistrzem świata była... Argentyna! Na początku sezonu 1986/87 zabrzanie mieli po sześciu kolejkach cztery wygrane, dwa remisy i gole 9:2. Górnik był wtedy mistrzem Polski.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online