Jeśli Zachara odejdzie, szansę dostanie Plizga

Wiele wskazuje, że sobotni mecz może być pożegnalnym występem w barwach Górnika Mateusza Zachary. Zainteresowanie pozyskaniem napastnika wykazują działacze klubów z Belgii i Holandii (z KRC Genk na czele). Piłkarz ma wprawdzie obowiązujący kontrakt w Górniku, ale jeśli pojawi się konkretna oferta, odejdzie. Takie są ustalenia pomiędzy klubem i graczem.
Trener Józef Dankowski i dyrektor sportowy Robert Warzycha powoli przyzwyczajają się do takiej możliwości. – Musimy być na to przygotowani. Jeśli Mateusz odejdzie, to będziemy myśleć. Na razie jest z nami – podkreśla Robert Warzycha.
W pięciu meczach sezonu Zachara zdobył trzy bramki. Trafiał w spotkaniach z Cracovią (2:0), Lechem (1:1) i Jagiellonią (3:0). O jego odejściu z Górnika mówiło się już zimą po tym, jak w poprzedniej rundzie zdobył 10 bramek w ekstraklasie.
Z drugiej strony jego odejście byłoby kłopotem dla drużyny, która nie ma licznej kadry. Na dodatek tuż przed rozpoczęciem rozgrywek kontuzji złamania kości śródstopia doznał Bartosz Iwan. W tej sytuacji być może szansę otrzyma sprowadzony Dawid Plizga. Obecnie doświadczony zawodnik trafia w trzecioligowych rezerwach Górnika. W trzech meczach zdobył cztery bramki. – Rezerwy to nie to samo co ekstraklasa. Ciężko pracuję na treningach, żeby być w formie, kiedy dostanę szansę na pokazanie się – podkreśla 28-letni Plizga, który w poprzednim sezonie zdobył osiem bramek dla Jagiellonii Białystok.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online