Howard Webb miał gwizdać w Zabrzu, ale skończył karierę

Howard Webb, jeden z najbardziej znanych sędziów piłkarskich, zakończył karierę. Ma 43 lata, a ostatnią jego dużą imprezą były mistrzostwa świata w Brazylii.
Pewnie ta informacja nie bardzo ucieszyła włodarzy... Zabrza. Dlaczego? Webb pochodzi z miejscowości Rotherham, która jest partnerskim miastem właśnie Zabrza, gdzie planowano zaprosić Webba, by poprowadził mecz otwarcia nowego stadionu na Roosevelta. 
Przypomnijmy, że pierwotnie obiekt miał być już wiele miesięcy temu dostępny dla publiczności. Z racji rocznej przerwy w budowie obiektu nie odbył się też do tej pory mecz z Bayerem Leverkusen wpisany w kontrakt Arkadiusza Milika, który 1,5 roku temu został sprzedany do Niemiec.
Z drugiej strony? Webb z zawodu jest policjantem, ale karierę będzie kontynuował w FIFA. Zostanie dyrektorem technicznym Proffesional Game Match Officials Limited - poinformował na Twitterze Inside World Football. Nie można więc wykluczyć, że mając nieco więcej wolnego czasu do Zabrza jednak przyjedzie. Anglik sędziował m.in. finał mistrzostw świata w 2010 roku, półfinały Ligi Mistrzów i finał tych rozgrywek w sezonie 2009/10 oraz wiele meczów imprez międzynarodowych i klubowych.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online