Nowa jakość Górnika

Są duże kłopoty finansowe, ale na szczęście nie wpływa to na postawę zespołu. W nowym sezonie zabrzanie pokazują się z bardzo dobrej strony.
Latem w zespole Górnika doszło do kilku zmian i przetasowań. Odeszli liderzy, jak Paweł Olkowski czy Prejuce Nakoulma. W ich miejsce pojawili się nowi gracze, a przede wszystkim szkoleniowcy, dyrektor sportowy Robert Warzycha i trener Józef Dankowski zdecydowali się na zmianę stylu gry. 
Górnik nominalnie gra teraz trójką obrońców w polu i aż sześcioma graczami w środku pola. – Już w letnich sparingach chłopcy pokazali, że odpowiada im taki sposób grania i są ciekawi nowego systemu. Szybko podjęli temat. W momencie ataku z tyłu zostaje trójka obrońców, w gdy jest zagrożenie bramki jest ich już piątka – tłumaczy trener Dankowski.
W poprzednim sezonie zespół stracił aż 57 bramek. Tyle Górnik w jednym sezonie nie stracił w żadnym, spośród swoich 57 sezonów w ekstraklasie. Teraz zabrzanom trudno strzelić gola, co pokazały mecze z Cracovią (2:0), Lechem (1:1) i Legią (1:1).
– W poprzednim sezonie była bardzo duża rotacja zawodników i przede wszystkim kontuzje obrońców czy innych graczy. To wiązało się z dużymi przetasowaniami i to było przyczyną tego, że traciliśmy sporo bramek. Teraz też nie unikniemy tego, że będą nam strzelać gole, chodzi o to, by nie było to w głupi sposób, wynikający z braku koncentracji czy po prostych błędach – podkreśla Józef Dankowski.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online